Slovácko – Jablonec: Bitva o první místo

Před zápasem bylo jasné, že vítěz tohoto utkání bude po zimní přestávce první v tabulce. Slovácko do zápasu vlétlo jako uragán a v první půli mělo několik šancí.
Jablonec se ale nevzdával a ve druhé půli dokázal vyrovnat. Nakonec se ale radovali domácí, kteří zvítězili 2:1 a šli do zimní přestávky jako lídři tabulky.
Slovácko začalo lépe
Domácí začali zápas lépe a už v první minutě se dostali do šance. Kapitán Šural však zblízka nedokázal překonat brankáře Hrubého. Slovácko bylo i nadále aktivnější a v 10. minutě se dostalo do vedení. Po rohovém kopu se k odraženému míči dostal Jurečka, který z malého vápna skóroval.
Jablonec vyrovnal ve druhé půli
Jablonec se ale nevzdával. Ve druhé půli se dostal do několika šancí a v 60. minutě dokázal vyrovnat. Po centru z pravé strany se k míči dostal střídající Černý, který zblízka prostřelil gólmana Nguyena.
Vítězný gól dal Vecheta
Jablonec ale dlouho vedení neudržel. O tři minuty později se Slovácko dostalo do vedení. Po rychlém protiútoku se k míči dostal Vecheta, který z hranice vápna překonal Hrubého.
Jablonec se sice ještě snažil o vyrovnání, ale domácí obrana už svůj náskok udržela. Slovácko tak zvítězilo 2:1 a šlo do zimní přestávky jako lídr tabulky.
Hlasy po zápase
Trenér Slovácka Martin Svědík:
„Jsme rádi, že jsme zápas zvládli a jdeme do zimní přestávky jako lídři. Bylo to těžké utkání, ale kluci bojovali a zaslouženě zvítězili.“
Trenér Jablonce Petr Rada:
„Škoda toho vyrovnávacího gólu, který jsme dostali hned po našem vyrovnání. Ale i tak jsme hráli dobře a na Slovácko jsme uhráli dobrý výsledek.“
Nejlepší hráči zápasu
Za domácí byl nejlepším hráčem zápasu kapitán Michal Šural, který byl v útoku velmi nebezpečný. Za hosty byl nejlepším hráčem zápasu brankář Jan Hrubý, který několikrát podržel svůj tým.