Slovacia - Ucraina în direct

Băieți, suntem în direct din Slovacia, unde se joacă meciul extrem de așteptat dintre Slovacia și Ucraina. Atmosfera este electrică, cu fanii ambelor echipe pregătiți să-și susțină favoriții.

Ambele echipe au avut un parcurs solid în calificări, iar acest meci va fi cu siguranță unul strâns. Slovacia se bazează pe atacantul său vedetă, Marek Hamšík, în timp ce Ucraina își pune speranțele în talentatul mijlocaș, Andriy Yarmolenko.

Mezunim deja primul sfert de oră, iar Slovacia a avut controlul jocului. Hamšík a fost o prezență constantă, cauzând multe probleme apărării Ucrainei. Totuși, Ucraina a avut câteva șanse bune, dar nu a reușit să profite de ele.

• Minutul 30: Ocazie mare pentru Slovacia! Hamšík a driblat doi fundași și a tras puternic, dar portarul ucrainean a respins mingea în corner.
  • Minutul 35: Ucraina răspunde! Yarmolenko a primit mingea în afara careului și a șutat, dar mingea a trecut puțin peste transversală.
  • Minutul 40: O altă șansă pentru Slovacia! Un centru perfect a ajuns la Stoch, dar acesta a ratat incredibil, trimițând mingea pe lângă poartă.

Suntem la pauză, iar jocul este încă 0-0. Este un meci echilibrat, iar ambele echipe au arătat bine. Va fi interesant de văzut ce ne rezervă repriza a doua.