Southampton – Man Utd

W poniedziałkowy wieczór piłkarskie emocje rozgrzało starcie Southampton – Manchester United na St. Mary’s Stadium. Oba zespoły prezentowały zupełnie inną dyspozycję. Czerwone Diabły po serii nieudanych spotkań szukały przełamania. Z kolei gospodarze wciąż tkwią w kryzysie. Niestety, przewaga gości była wyraźna już od początku. W 35. minucie świetnym golem popisał się Matthijs de Ligt. Wydawało się, że w drugiej połowie gospodarze rzucą się do ataku i poszukają wyrównania, ale nic z tego. W 41. minucie strzelił Marcus Rashford. Losy spotkania przesądził Alejandro Garnacho, który w doliczonym czasie gry zdobył piękną bramkę. Manchester United wygrał 3:0 i awansował na piąte miejsce w tabeli Premier League. Southampton pozostaje w strefie spadkowej.

Bohaterem meczu został Matthijs de Ligt. Holender strzelił pierwszego gola dla Manchesteru United i był bezbłędny w defensywie. Dzięki temu zwycięstwu Czerwone Diabły odzyskały trochę spokoju. Southampton musi szybko znaleźć sposób na wyjście z kryzysu, inaczej trudno będzie im uniknąć degradacji.

Co dalej dla obu zespołów?

Manchester United zmierzy się w następnej kolejce z Burnley w Pucharze Anglii. Następnie Czerwone Diabły czekają dwa ważne mecze ligowe. Podejmą Manchester City i Arsenal, a następnie udadzą się na Stamford Bridge, aby zagrać z Chelsea.

Southampton zagra w następnej kolejce z Blackpool w Pucharze Anglii. Następnie Świętych czekają trzy arcytrudne spotkania ligowe. Zagrają z Chelsea, Newcastle United i Manchesterem City.

Podsumowanie

• Manchester United wygrał 3:0 z Southampton.
  • Gole dla Czerwonych Diabłów strzelili Matthijs de Ligt, Marcus Rashford i Alejandro Garnacho.
  • Southampton pozostaje w strefie spadkowej.
  • Bohaterem meczu został Matthijs de Ligt.