Sparťanská B porazila poslední Varnsdorf

V zápase šestnáctého kola ČFL se utkali na domácím stadionu Letná fotbalisté rezervy Sparty Praha s hráči severočeského Varnsdorfu. Hosté, kteří byli před utkáním poslední v tabulce, do něj vstoupili lépe a v sedmé minutě se dokonce dostali do vedení. Sparta ale dokázala odpovědět a díky gólům Černého a Puty ještě do poločasu otočila skóre. Po změně stran přidali další trefu sparťané, konkrétně Ostrák, a stanovili tak konečný výsledek na 3:1.

Utkání bylo od úvodních minut velmi vyrovnané a oba týmy měly své šance. Varnsdorf byl ale efektivnější a hned svou první větší příležitost dokázal využít. V sedmé minutě se dostal ke střele z hranice šestnáctky záložník Jiří Rýdl a jeho pokus skončil v síti za zády sparťanského gólmana Adama Toufara.

Sparta na inkasovaný gól zareagovala aktivně a začala soupeře více zatlačovat. Ve 23. minutě se dostal do velké šance útočník Adam Černý, který se dostal sám před brankáře Varnsdorfu Lukáše Radostu, ale nedokázal ho překonat. Pět minut nato už ale bylo vyrovnáno. Po rohovém kopu, který zahrával Jakub Podaný, se míč dostal k Černému, který hlavou dostal míč do sítě.

Sparta byla v prvním poločase lepším týmem a několikrát mohla skórovat. Největší šanci měl ve 38. minutě záložník Patrik Puta, který se dostal do úniku, ale jeho střelu Radosta vyrazil. V závěru poločasu se ale Puta přece jen prosadil. Po rychlé akci se dostal do pokutového území a střelou k tyči nedal brankáři Varnsdorfu šanci.

Do druhého poločasu vstoupili lépe sparťané a v 53. minutě se dostali do tříbrankového vedení. Po centru Daniel Kose z pravé strany se míč dostal k Matěji Ostrákovi, který z bezprostřední blízkosti prostřelil Radostu.

Varnsdorf se snažil o snížení, ale Sparta byla v obraně jistá a soupeři toho moc nedovolila. Nejblíže ke gólu byl ve 72. minutě náhradník Daniel Fišl, který hlavičkoval těsně vedle branky.

Sparta si tak připsala důležité vítězství, které ji posunulo na čtvrté místo v tabulce. Varnsdorf naopak zůstává poslední a jeho záchrana se zdá být velmi těžká.