Sparta – Liverpool

Zespół ze Stadionu Narodowego nie jest w stanie powtórzyć swojego wyczynu sprzed roku, kiedy pokonał zespół z Anfield. W tym roku Liverpool zagrał o klasę lepiej i pewnie pokonał Spartę 4:0 w pierwszym meczu 1/16 finału Ligi Europy.
Rewanż odbędzie się 27 lutego w Anglii.

Sparta zaczęła mecz bardzo dobrze i przez pierwsze 20 minut stwarzała groźne sytuacje pod bramką Liverpoolu. Najlepszą okazję na zdobycie bramki miał Dominik Holec, który w 12. minucie znalazł się sam na sam z Alissonem, ale brazylijski bramkarz wygrał ten pojedynek.

Po pierwszej połowie Liverpool wyszedł na prowadzenie. W 42. minucie Stefan Bajcetic wykorzystał zamieszanie w polu karnym Sparty i strzelił gola na 1:0.

W drugiej połowie Liverpool kontrolował przebieg gry i strzelił kolejne trzy gole. W 53. minucie na 2:0 podwyższył Cody Gakpo, a w 69. i 81. minucie do siatki trafiał Mohamed Salah.

Sparta nie potrafiła odpowiedzieć na ciosy Liverpoolu i przegrała zasłużenie 0:4. Rewanżowe spotkanie odbędzie się 27 lutego na Anfield. Jeśli Sparta chce awansować do 1/8 finału, musi wygrać różnicą przynajmniej pięciu goli. To zadanie wydaje się jednak bardzo trudne do wykonania.