Sparta Salzburg

Sparta Praha a Red Bull Salzburg si zahrály své první utkání v Lize mistrů. Pro Spartu to byl důležitý zápas, protože v posledních letech bojovala o umístění v evropských pohárech. Salzburg je naopak velmi silný tým, který pravidelně hraje v Lize mistrů. Zápas se hrál na stadionu Letná v Praze a skončil remízou 1:1.

Sparta vstoupila do zápasu dobře a hned v úvodu měla několik šancí. Největší šanci měl v 10. minutě kapitán Bořek Dočkal, který však z dobré pozice přestřelil bránu. Salzburg se postupně dostal do zápasu a začal Spartu přehrávat. Ve 25. minutě se hosté dostali do vedení, když se po rohovém kopu prosadil hlavou Andreas Ulmer.
Sparta však dokázala rychle odpovědět. O čtyři minuty později vyrovnal Adam Hložek, který využil chyby obrany Salzburgu a sám před brankářem nezaváhal.

Ve druhém poločase se hra vyrovnala a oba týmy měly šance na vítězství. Sparta byla blízko gólu v 60. minutě, kdy hlavičkoval těsně vedle branky Nicolae Stanciu. Na druhé straně měl velkou šanci Noah Okafor, ale jeho střelu skvěle vyrazil brankář Matěj Kovář. Zápas tak skončil remízou 1:1.

Sparta podala dobrý výkon a ukázala, že může hrát i se silnými soupeři. Salzburg však byl kvalitnějším týmem a zaslouženě si odvezl z Prahy bod.

• Sparta Praha remizovala se Salcburkem 1:1 v Lize mistrů.
  • Sparta vstoupila do zápasu dobře, ale Salzburg se postupně dostal do hry.
  • Salzburg se ujal vedení ve 25. minutě, ale Sparta vyrovnala o čtyři minuty později.
  • Ve druhém poločase se hra vyrovnala, ale ani jeden z týmů nedokázal vstřelit vítězný gól.
  • Sparta podala dobrý výkon, ale Salzburg byl kvalitnějším týmem.

Sparta Praha bude hrát svůj další zápas v Lize mistrů 28. září na půdě Chelsea. Salzburg naopak přivítá na svém stadionu AC Milán.