Sparta Salzburg: Tváří v tvář ligovému gigantovi

Když Sparta Praha v úvodním kole Ligy mistrů narazila na mistra rakouské Bundesligy, na hřiště nastupovala s respektem, ale také s velkým odhodláním a vírou ve vlastní síly.

Začátek zápasu byl vyrovnaný, oba týmy měly své šance. Sparta se ale po čtvrthodině dostala do vedení, když po rohu hlavičkoval Schick.

• Lehký začátek pro Spartu
  • Postupná dominance Salzburgu
  • Sparta odolala tlaku a slavila vítězství

Salzburg se poté ujal iniciativy a postupně Spartu zatlačil. Hosté ale odolávali a svou obranu řídil výborně Kúdela.

Do druhé půle vstoupili rakouský mistr ještě aktivněji. Sparta ale i nadále statečně bojovala a podržel jí i výborný gólman Nita.

V 83. minutě přišla chyba hostující obrany a po Štetinově přihrávce potvrdil své skvělé představení Schick, který vstřelil druhý gól.

Sparta nakonec odolala závěrečnému náporu Salzburgu a slavila senzační vítězství 2:0. "Jsme moc rádi, že jsme ten zápas zvládli," řekl po utkání trenér Sparty Brian Priske. "Salzburg je velmi silný soupeř, ale my jsme ukázali, že se ho nebojíme. I když to bylo těžké, bojovali jsme a zaslouženě vyhráli."

Vítězství nad Salzburgem je pro Spartu velkým úspěchem. Ukázalo, že může konkurovat i těm nejsilnějším týmům v Evropě.

Teď už se Sparta může soustředit na další zápasy v Lize mistrů a na domácí ligu. Cíl je jasný: dostat se do jarních bojů Ligy mistrů a získat titul v české lize.