Sparta Stuttgart: Čeká je dlouhá zimní přestávka?

Sparta Praha prohrála v odvetě proti Stuttgartu 2:3 a vypadla tak z Ligy mistrů. Pražané se tak neprobojovali ani do Evropské ligy, protože v základní skupině skončili na poslední čtvrtém místě.

Zápas začal pro Spartu dobře. Už ve 13. minutě otevřel skóre Čvančara. Stuttgart ale dokázal ještě do poločasu vyrovnat. Ve druhém poločase se pak prosadili hosté hned dvakrát, Sparta pouze jednou.

"Jsme z toho samozřejmě hodně zklamaní. Myslím, že jsme hráli dobrý zápas, ale bohužel jsme udělali dvě velké chyby, které nás stály body," řekl po zápase kapitán Sparty David Lafata.

Pro Spartu je to další velké zklamání v evropských pohárech. Pražané se naposledy probojovali do jarní fáze evropských pohárů v sezoně 2016/17, kdy hráli Evropskou ligu.

Nyní Spartu čeká dlouhá zimní přestávka. Pražané se k tréninku vrátí až v lednu. Během přestávky se tým bude připravovat na jarní část sezony, ve které bude hrát pouze domácí ligu a pohár.