Stal Mielec – Lech Poznań

Dnia 12 sierpnia 2023 roku na stadionie Stali Mielec odbył się mecz pomiędzy miejscową Stalą a Lechem Poznań. Dla obu drużyn było to ważne spotkanie, gdyż mogło ono rozstrzygnąć o wyniku walki o mistrzostwo Polski. Stal Mielec miała przed tym meczem 3 punkty przewagi nad Lechem, więc zwycięstwo na własnym stadionie dawałoby jej duże szanse na tytuł. Z kolei Poznaniacy musieli wygrać, aby zachować szanse na obronę mistrzowskiego tytułu.

Mecz rozpoczął się bardzo dynamicznie. Obie drużyny atakowały z dużą intensywnością, starając się jak najszybciej zdobyć bramkę. W 10. minucie spotkania piłka trafiła do Pawła Wlazło, który silnym strzałem z 20 metrów wyprowadził Stal Mielec na prowadzenie. Ta bramka dodała gospodarzom skrzydeł, a Lechowi wyraźnie podcięła je. W kolejnych minutach meczu to Stal była stroną dominującą, stwarzając sobie kilka okazji do podwyższenia prowadzenia.

Lechowi udało się jednak wyrównać jeszcze przed przerwą. W 42. minucie spotkania po rzucie rożnym piłka trafiła do Kamila Jóźwiaka, który strzałem głową pokonał golkipera Stali. Ta bramka dała poznańskiej drużynie nadzieję, a Stalczykom zasiała niepewność.

W drugiej połowie spotkania obraz gry był bardzo podobny do tego z pierwszej części meczu. Stal atakowała, Lech bronił, starając się wykorzystywać okazje do kontrataków. W 60. minucie spotkania Stal miała szansę na podwyższenie prowadzenia, ale Daniel Kyrejko zmarnował rzut karny. Ta pudłowana „jedenastka” mogła mieć duże znaczenie dla losów meczu, gdyż w 75. minucie spotkania Lech wyszedł na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę do własnej bramki wbił Jakub Piotrowski.

Ta bramka była dla Stali prawdziwym ciosem. Gospodarze starali się jeszcze odrobić straty, ale nie udało im się już zdobyć gola. Mecz zakończył się zwycięstwem Lecha Poznań 2:1, dzięki czemu Poznański zespół nadal zachował szanse na obronę mistrzowskiego tytułu.

Mecz Stal Mielec – Lech Poznań był bardzo emocjonującym spotkaniem, które dostarczyło kibicom wielu wrażeń. Obie drużyny walczyły zacięcie, a zwycięstwo Lecha było zasłużone. Teraz wszystko w rękach piłkarzy z Poznania, którzy muszą wygrać dwa ostatnie mecze sezonu, aby obronić mistrzowski tytuł.

Ja osobiście uważam, że Lech Poznań jest bardzo silną drużyną i ma duże szanse na zdobycie mistrzostwa Polski. Stal Mielec również pokazała się z dobrej strony, ale musi jeszcze trochę popracować, aby móc rywalizować z najlepszymi drużynami w Polsce.