Starty Polaków 5 sierpnia

Piąty dzień igrzysk olimpijskich w Tokio przyniósł kolejne starty Polaków. W akcji zobaczyliśmy m.in. lekkoatletów, tenisistów i wioślarzy.

Lekkoatletyka

Pierwszym Polakiem, który wystartował w piątek, był Patryk Dobek. Biegacz na 800 metrów zajął 6. miejsce w swoim półfinale i nie awansował do finału.
Kolejny start z udziałem Polaka to bieg na 100 metrów przez płotki kobiet. Pia Skrzyszowska zajęła 4. miejsce w swoim półfinale i awansowała do finału.
W finale biegu na 1500 metrów kobiet Sofia Ennaoui zajęła 11. miejsce.

Tenis

W piątek odbyły się ćwierćfinały turnieju tenisa ziemnego kobiet w grze podwójnej. Para Magda Linette / Alicja Rosolska pokonała parę Anastasija Potapowa / Jelena Wiesnina i awansowała do półfinału.

Wioślarstwo

W piątek odbyły się półfinały wyścigów wioślarskich. Para Agnieszka Kobus-Zawojska / Marta Wieliczko zajęła 4. miejsce w półfinale czwórek podwójnych kobiet i awansowała do finału B.
Para Mirosław Ziętarski / Fabian Barański zajęła 6. miejsce w półfinale dwójek podwójnych mężczyzn i również awansowała do finału B.

Żeglarstwo

W piątek odbyły się wyścigi żeglarskie w klasie RS:X kobiet. Zofia Noceti-Klepacka zajęła 18. miejsce po sześciu wyścigach.

Strzelectwo

W piątek odbyły się kwalifikacje w strzelaniu z pistoletu na 50 metrów kobiet. Joanna Ewa Nowakowska zajęła 14. miejsce i nie awansowała do finału.

Kolarstwo

W piątek odbył się wyścig kolarski ze startu wspólnego mężczyzn. Michał Kwiatkowski zajął 13. miejsce, a Rafał Majka 59. miejsce.

Koszykówka 3x3

W piątek odbyły się ćwierćfinały turnieju koszykówki 3x3 kobiet. Para Justyna Bibro / Agnieszka Skobel pokonała parę Dulguun Enkhtaivan / Onolbaatar Erdenebat i awansowała do półfinału.

Piłka siatkowa

W piątek odbył się mecz ćwierćfinałowy turnieju siatkówki plażowej kobiet. Para Kinga Kołosińska / Jagoda Gruszczyńska pokonała parę Fernanda Berti / Rebecca Cavalcante i awansowała do półfinału.

Podsumowanie

Piąty dzień igrzysk olimpijskich w Tokio przyniósł kolejne starty Polaków. W akcji zobaczyliśmy m.in. lekkoatletów, tenisistów i wioślarzy. Polacy odnieśli kilka sukcesów, awansując do finałów i półfinałów w swoich konkurencjach. Czekamy na kolejne starty Polaków i trzymamy za nich kciuki!