Szwecja U-17 – Polska U-17

Młodzi Polacy zmierzyli się w pierwszym meczu towarzyskim w tym roku ze Szwecją. Oto, co wiemy o ich występie:
Młody biały i czerwony już w akcji
Reprezentacja Polski U-17 rozegrała pierwszy mecz towarzyski w tym roku. Przeciwnikiem była drużyna Szwecji U-17, z którą młodzi Polacy zmierzyli się na boisku we Władysławowie. Mecz zakończył się remisem 1:1, a jedyną bramkę dla naszej reprezentacji zdobył w 81. minucie Mikołaj Chlebowski.
Trzy zmiany w składzie
W porównaniu do poprzedniego meczu, trener Dariusz Gęsior dokonał trzech zmian w składzie. Na boisku pojawili się Miłosz Piątek, Antoni Grygiel i Dominik Paluszek, a zastąpili oni Mateusza Rocha, Jakuba Dąbrowskiego i Jakuba Kamińskiego.
Wyrównany pojedynek
Obie drużyny zaprezentowały się z bardzo dobrej strony i stworzyły sobie wiele sytuacji do zdobycia bramek. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, ale w drugiej części meczu obie drużyny zdobyły po jednej bramce.
Bramka Chlebowskiego
Mikołaj Chlebowski, który strzelił bramkę dla Polski, został wybrany zawodnikiem meczu. Młody napastnik po raz kolejny udowodnił swój talent i umiejętności strzeleckie.
Podsumowanie
Mecz towarzyski przeciwko Szwecji U-17 był dobrym sprawdzianem dla młodych Polaków. Remis 1:1 pokazuje, że drużyna ma potencjał, ale wciąż potrzebuje czasu, aby się rozwijać i grać na najwyższym poziomie. Trener Gęsior z pewnością wyciągnie wnioski z tego meczu i przygotuje swoją drużynę do kolejnych wyzwań.