Třinec zařízl Pardubice a poslal je do pralesa odevzdat palcát.

"Dobrý den, milí fanoušci hokeje, a vítejte na poli boje o titul extraligového šampiona. Dnes jsme se stali svědky dramatického střetu dvou těžkých vah českého hokeje – Třince a Pardubic. Před zápasem panovalo vzrušení, jakým směrem se bude bitva ubírat, a musím říct, že nám tohle duo naservírovalo působivou podívanou.
Už od prvního buly bylo jasné, že oba týmy odhodily rukavičky a jsou připraveny bojovat o každý kousek ledu. Třinec měl zpočátku lehký náskok, když se v první třetině ujal vedení gólman Šimon Hrubec. Na druhé straně se Pardubice snažily najít svůj rytmus a vytvořit si příležitosti ke skórování. Ale osudem pardubického celku se stala neschopnost proměnit své šance. Naopak Třinec své příležitosti využil dokonale. Když už v závěrečné třetině Pardubice ztrácely poslední zbytky naděje, zasadil jim Třinec další těžkou ránu a pohodlně zvítězil 5:1.
Je třeba uznat, že Třinec předvedl naprosto profesionální výkon. Jejich obrana byla neprostupná a útok nemilosrdný. Hrubec byl prostě nedobytný a celý tým fungoval jako dokonale namazaný stroj. Pardubice naopak zaostávaly za očekáváním. Byly nepřesné v přihrávkách, pomalé v bruslení a jejich střelba postrádala ostrost.
Výsledek zápasu posunul Třinec na vrchol tabulky, zatímco Pardubice se propadly až do nižších pater. Pro Třinec jde o obrovskou vzpruhu a posílení jejich nadějí na titul. Pardubice naopak potřebují najít způsob, jak se rychle zvednout, pokud chtějí zůstat v závodě o play-off.
Musím říct, že dnešní zápas byl opravdovou lahůdkou pro hokejové fanoušky. Bylo tam všechno – drama, napětí, skvělé výkony a především vítězství jednoho z nejlepších českých hokejových týmů. Je jasné, že Třinec je letos ve skvělé formě a bude velmi těžké je porazit. Pardubice budou mít hodně práce, aby se vrátily zpět na vítěznou cestu. Ale tohle je hokej a všechno se může stát. Takže zůstaňte naladěni na další napínavé zápasy extraligy!"