Tak było! Arka – Wisła Kraków 3:0 w meczu z tradycjami

Arka – Wisła Kraków

Arka Gdynia i Wisła Kraków to dwa kluby z bogatą historią i tradycjami w polskiej piłce nożnej. W niedzielę na Stadionie Miejskim w Gdyni odbyło się ich kolejne spotkanie, które zakończyło się zwycięstwem Arki 3:0.

Pierwsza połowa spotkania była bardzo wyrównana. Obie drużyny miały swoje okazje, ale żadnej z nich nie udało się zdobyć gola. Dopiero w drugiej połowie Arka przejęła inicjatywę i zaczęła stwarzać więcej zagrożenia pod bramką Wisły. W 55. minucie Rafał Siemaszko otworzył wynik spotkania, a w 70. minucie podwyższył prowadzenie. Ostateczny wynik ustalił w 85. minucie Mateusz Szwoch.

Wisła Kraków nie potrafiła znaleźć sposobu na przełamanie defensywy Arki i w efekcie poniosła kolejną porażkę w tym sezonie. Arka Gdynia natomiast odniosła ważne zwycięstwo, które pozwoliło jej awansować na 10. miejsce w tabeli.

Atmosfera na stadionie była bardzo gorąca. Kibice obu drużyn stworzyli wspaniałą atmosferę, dopingując swoje zespoły przez cały mecz. Mecz oglądało ponad 15 tysięcy widzów.

Kolejne spotkanie Arki i Wisły odbędzie się w rundzie wiosennej. Tym razem gospodarzem będzie Wisła Kraków.