Tottenham a învins Brentford

Tottenham Hotspur a învins Brentford cu 3-1, sâmbătă, pe stadionul Tottenham Hotspur, într-un meci din etapa a 19-a a Premier League.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Dominic Solanke, în minutul 8, Brennan Johnson, în minutul 28, și James Maddison, în minutul 85.

Pentru Brentford a marcat Bryan Mbeumo, în minutul 1.

În urma acestei victorii, Tottenham a urcat pe locul 10 în clasamentul Premier League, cu 30 de puncte, în timp ce Brentford a rămas pe locul 12, cu 23 de puncte.

Într-o altă partidă din etapa a 19-a a Premier League, Manchester City a învins Chelsea cu 1-0, pe stadionul Etihad, datorită golului marcat de Riyad Mahrez, în minutul 63.

În urma acestui rezultat, Manchester City a urcat pe locul 2 în clasament, cu 39 de puncte, la un punct în spatele liderului Arsenal, în timp ce Chelsea a rămas pe locul 10, cu 25 de puncte.