Trinec Sparta

Včera se v Třinci odehrál hokejový zápas mezi místními Oceláři a pražskou Spartou. Zápas to byl opravdu napínavý, plný zvratů a krásných hokejových momentů.
První třetina začala lépe pro Spartu, která se dostala do vedení 1:0 zásluhou Michala Řepíka. Oceláři však dokázali rychle odpovědět a vyrovnat stav na 1:1 zásluhou Marka Daňa. Ve druhé třetině se Sparta opět dostala do vedení, tentokrát se prosadil David Tomášek. Třinec však znovu dokázal srovnat stav, tentokrát zásluhou Martina Růžičky.
Ve třetí třetině se karta obrátila a Oceláři se dostali do vedení 3:2 gólem Jiřího Polanského. Sparta se však nevzdala a dokázala srovnat na 3:3 gólem Lukáše Cingela. Zápas tak dospěl do prodloužení, ve kterém se nakonec radovali Oceláři. O vítězný gól se postaral Martin Růžička.
Celkově to byl velmi dobrý zápas, který se líbil divákům. Oba týmy předvedly kvalitní hokej a bojovaly až do konce. Oceláři nakonec zaslouženě vyhráli a připsali si do tabulky další dva body.
Zajímavosti ze zápasu:
  • Třinec vyhrál nad Spartou po dvou porážkách v řadě.
  • Sparta prohrála poprvé v této sezoně v prodloužení.
  • Martin Růžička vstřelil dva góly, čímž se stal nejlepším střelcem Ocelářů v této sezoně.
Ohlasy na zápas:

Jindřich Kotrba, trenér Ocelářů:
"Jsme rádi za výhru. Sparta je velmi dobrý tým a my jsme museli bojovat až do konce. Důležité bylo, že jsme dokázali vždycky srovnat stav a v prodloužení jsme pak byli šťastnější."

Josef Jandač, trenér Sparty:
"Mrzí nás, že jsme prohráli. Myslím si, že jsme byli lepší tým, ale nedokázali jsme to proměnit v góly. Musíme se z této prohry poučit a jít dál."

Zápas mezi Třincem a Spartou byl důležitým utkáním pro oba týmy. Oceláři se díky výhře dostali na první místo v tabulce a Sparta se naopak propadla na třetí místo. Vzájemné zápasy těchto dvou týmů jsou vždy velmi vyrovnané a plné emocí. I tentokrát se fanoušci dočkali skvělého hokejového zážitku.