Universitatea Craiova o conduce pe FC Botoșani cu o victorie spectaculoasă

Universitatea Craiova a obținut o victorie zdrobitoare cu 5-1 asupra FC Botoșani în etapa a 11-a a Superligii, oferind un spectacol fotbalistic de excepție.

Oltenii au dominat jocul de la primul fluier, iar golurile au curs în cascada. Andrei Ivan a deschis scorul în minutul 25, urmat de golul lui Rivaldinho în minutul 32. Botoșani a reușit să reducă din diferență printr-un gol al lui Roman, dar Craiova a continuat să atace neîncetat.

În repriza a doua, Ivan și-a trecut încă un gol în cont, iar Rivaldinho a completat hat-trick-ul în minutul 65. Puștiul Lixandru a închis tabela în minutul 80, stabilind scorul final la 5-1.

Această victorie o menține pe Craiova pe locul 2 în clasament, cu 25 de puncte, la doar 3 puncte în spatele liderului CFR Cluj. Botoșani rămâne pe locul 11, cu 14 puncte.

"Am făcut un meci foarte bun, am fost agresivi și am jucat cu încredere", a declarat antrenorul Craiovei, Eugen Neagoe. "Sunt mândru de jucătorii mei și de spiritul pe care îl arată."

"Am făcut câteva greșeli care ne-au costat scump", a recunoscut antrenorul Botoșaniului, Marius Croitoru. "Trebuie să învățăm din ele și să revenim mai puternici."

Spectacolul fotbalistic oferit de cele două echipe a entuziasmat publicul, iar atmosfera pe stadion a fost electrică. Victoria Craiovei a adus bucurie fanilor, care speră la un sezon bun pentru echipa lor.

Duelul dintre Universitatea Craiova și FC Botoșani rămâne unul dintre cele mai interesante din Superligă, iar cele două echipe vor căuta să continue să impresioneze în etapele următoare.