W końcu! Real Sociedad pokonuje PSG i awansuje do ćwierćfinału Ligi Europy!

Real Sociedad – PSG

Po zaciętym meczu Real Sociedad pokonał Paris Saint-Germain 1:0 w rewanżu 1/8 finału Ligi Europy, zapewniając sobie awans do ćwierćfinału.

Bramka meczu

Jedynego gola w tym spotkaniu zdobył Brais Mendez w 40. minucie. Po składnej akcji drużyny Sociedad Mendez otrzymał podanie w polu karnym i mocnym uderzeniem pokonał Gianluigiego Donnarummę.

Dominacja PSG

Przez większość meczu dominował PSG, jednak nie potrafili przełożyć przewagi na gole. Neymar, Mbappe i Messi stworzyli kilka niebezpiecznych sytuacji, ale zabrakło im skuteczności.

Bohaterska obrona Sociedad

Obrońcy Real Sociedad spisali się znakomicie, blokując strzały i wybijając piłkę z pola karnego. Szczególnie wyróżnił się Asier Illarramendi, który przeszkodził Messiemu w strzeleniu bramki w końcowych minutach meczu.

Awans do ćwierćfinału

To pierwsze zwycięstwo Real Sociedad nad PSG w historii. Awans do ćwierćfinału Ligi Europy jest dla klubu dużym osiągnięciem, zwłaszcza po pokonaniu tak silnego przeciwnika.

Podsumowanie

Real Sociedad spisał się znakomicie w meczu z PSG, wygrywając 1:0 i awansując do ćwierćfinału Ligi Europy. Była to zasługa świetnej gry w obronie i skutecznej akcji w ataku. PSG z kolei zawiedli, nie potrafiąc wykorzystać swoich okazji.