W końcu! Widzew łamie serię! Legia rozbita w pył!

Widzew Legia

Coraz bardziej pewny swoich możliwości Widzew Łódź rozbił w pył Legię Warszawa w meczu 16. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Mecz od początku do końca kontrolowali gospodarze, którzy imponowali zaangażowaniem i skutecznością. Legia z kolei prezentowała się beznadziejnie, a jej piłkarze nie potrafili stworzyć sobie żadnych klarownych sytuacji.

Pierwsza połowa spotkania upłynęła pod dyktando Widzewa. Gospodarze objęli prowadzenie w 10. minucie, gdy po rzucie rożnym do bramki głową trafił Serafimov. Legia próbowała odpowiedzieć, ale jej akcje były nieskuteczne. W 30. minucie Pawłowski podwyższył prowadzenie Widzewa, wykorzystując fatalny błąd obrony gości.

Druga połowa spotkania rozpoczęła się od kolejnego ciosu ze strony Widzewa. W 50. minucie Henriquez wykorzystał podanie od Letniowskiego i zdobył trzecią bramkę dla gospodarzy. Legia była już całkowicie rozbita i nie miała sił na odrobienie strat. W 80. minucie Krzyszkowiak ustalił wynik meczu na 4:0, wykorzystując rzut karny.

Widzew Łódź dzięki temu zwycięstwu umocnił się na podium PKO BP Ekstraklasy. Legia Warszawa z kolei pogrąża się w kryzysie i coraz bardziej oddala się od walki o mistrzostwo Polski.

Kibice Widzewa są zachwyceni postawą swojej drużyny. Legioniści z kolei są wściekli i domagają się dymisji trenera. Mecz Widzewa z Legią był jednym z najbardziej jednostronnych w historii PKO BP Ekstraklasy. Gospodarze całkowicie zdominowali rywali i zasłużenie odnieśli tak wysokie zwycięstwo. Legia z kolei musi się otrząsnąć i zacząć grać o wiele lepiej, jeśli chce jeszcze walczyć o coś więcej niż utrzymanie się w ekstraklasie.