West Ham poprvé v semifinále poháru!

West Ham se počtvrté za posledních pět let probojoval do čtvrtfinále Ligového poháru. Tentokrát to bylo po výhře nad bývalým zaměstnavatelem Davidem Moyesem Manchesterem United. Red Devils sice začali lépe a šli do vedení díky gólu Marcus Rashforda, ale West Ham dokázal zápas otočit a zvítězit 2:1.

Pro West Ham to byl dlouho očekávaný postup do semifinále Ligového poháru. Naposledy se to podařilo v roce 1981, kdy tým nakonec vyhrál trofej. Tentokrát to bude mít těžší, protože v semifinále se utká s Manchesterem City, který je favoritem na celkové vítězství.

Zápas byl vyrovnaný a oba týmy měly šance na vítězství. West Ham byl ale nakonec efektivnější a dokázal využít své příležitosti. Hammers se dostali do vedení v 53. minutě, kdy se po skvělé přihrávce Jarroda Bowena prosadil Michail Antonio.

Manchester United se snažil o vyrovnání, ale jeho snahy ztroskotaly na výborně chytajícím Lukáši Fabiańskim. Polský brankář předvedl několik skvělých zákroků, včetně toho na hlavičku Anthonyho Martiala v závěru zápasu.

V 72. minutě pak West Ham zpečetil výhru, když si vlastní gól vstřelil Raphaël Varane. Manchester United se už nedokázal vzpamatovat a West Ham mohl slavit postup do semifinále.

Reakce Davida Moyese:

"Jsem na tým hrdý. Předvedli jsme skvělý výkon a zaslouženě jsme vyhráli. Věděli jsme, že to bude těžký zápas, ale dokázali jsme se s tím vypořádat. Teď se těšíme na semifinále."

Reakce Oleho Gunnara Solskjaera:

"Blahopřeji West Hamu k zaslouženému vítězství. Byli dnes lepším týmem a předvedli lepší výkon. Musíme se z toho poučit a zlepšit se."

• West Ham se probojoval do semifinále Ligového poháru poprvé od roku 1981.
  • Hammers porazili Manchester United 2:1, góly dali Antonio a Varane (vlastní).
  • V semifinále se West Ham utká s Manchesterem City.

V semifinále Ligového poháru se West Ham utká s Manchesterem City. Zápas se uskuteční na stadionu Etihad Stadium 6. ledna 2022.