Widzew Łódź – Piast

W niedzielne popołudnie na stadionie Widzewa Łódź rozegrało się niezwykle emocjonujące spotkanie pomiędzy miejscowym Widzewem a śląskim Piastem. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2:1, co pozwoliło im zbliżyć się do czołówki tabeli.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo intensywnie. Już w pierwszych minutach obie drużyny stworzyły sobie kilka dogodnych okazji do zdobycia bramki. W 10. minucie Piast objął prowadzenie za sprawą gola Kamila Wilczka. Widzewiacy jednak nie zamierzali się poddawać i zaledwie trzy minuty później wyrównali stan meczu za sprawą trafienia Pawła Zielińskiego.

W drugiej połowie gospodarze przejęli inicjatywę na boisku i stopniowo zaczęli dominować rywali. W 60. minucie po świetnym podaniu od Roberta Pichona na listę strzelców wpisał się Mateusz Żyro. Bramka ta okazała się być rozstrzygająca, a Widzew dowiezł zwycięstwo do końca meczu.

Spotkanie pomiędzy Widzewem a Piastem było niezwykle wyrównane i emocjonujące. Obie drużyny stworzyły sobie wiele okazji do zdobycia bramek, a wynik mógł potoczyć się w obie strony. Ostatecznie to gospodarze okazali się lepsi i zasłużenie zdobyli trzy punkty.

Kluczowe momenty meczu

• 10. minuta: Gol Kamila Wilczka dla Piasta
  • 13. minuta: Gol Pawła Zielińskiego dla Widzewa
  • 60. minuta: Gol Mateusza Żyry dla Widzewa

Zwycięstwo nad Piastem było bardzo ważne dla Widzewa Łódź. Dzięki temu zespół zbliżył się do czołówki tabeli i włączył się do walki o najwyższe cele. Piast natomiast po pierwszej porażce w tym sezonie spadł na siódme miejsce.