Wisła Płock - Wisła Kraków: podsumowanie meczu

W niedzielne popołudnie na Stadionie im. Kazimierza Górskiego w Płocku Wisła Płock podejmowała Wisłę Kraków w meczu 15. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Przebieg spotkania

Gospodarze od początku spotkania starali się narzucić swój styl gry. Już w 3. minucie meczu groźnie uderzał Damian Michalski, ale piłka minimalnie minęła bramkę strzeżoną przez Kacpra Tobiasza. Krakowianie z czasem przejęli inicjatywę i w 20. minucie wyszli na prowadzenie. Po rzucie rożnym futbolówkę do siatki skierował Michał Żyro.
Po straconym golu Wisła Płock ruszyła do ataku. W 27. minucie Flavio Paixao trafił w słupek, a minutę później Damian Michalski huknął zza pola karnego, ale piłka przeszła nad poprzeczką. Gospodarze wyrównali w 39. minucie. Z rzutu karnego bramkę zdobył Damian Kądzior. Do przerwy obie drużyny schodziły z remisem 1:1.
W drugiej połowie meczu obie drużyny miały swoje szanse na zwycięstwo. W 55. minucie groźnie uderzał Lukáš Čmelík, ale Kacper Tobiasz wyciągnął się jak struna i zdołał odbić piłkę. W 65. minucie świetną okazję na gola miał Damian Kądzior, ale strzelił niecelnie. W końcówce spotkania gospodarze jeszcze próbowali zdobyć zwycięską bramkę, ale obrona Wisły Kraków spisywała się bezbłędnie.

Podsumowanie

Mecz Wisły Płock z Wisłą Kraków zakończył się remisem 1:1. Gospodarze zdominowali pierwszą połowę spotkania, ale goście lepiej zaprezentowali się w drugiej części gry. Ostatecznie obie drużyny podzieliły się punktami.
Dla Wisły Płock był to trzeci remis z rzędu, a dla Wisły Kraków drugie spotkanie bez zwycięstwa. Po 15. kolejkach PKO BP Ekstraklasy Wisła Płock zajmuje 10. miejsce w tabeli z 18 punktami, a Wisła Kraków jest na 14. pozycji z 15 punktami.