Wolverhampton v Man City

Tocmai ce s-a terminat meciul dintre Wolverhampton si Manchester City, una dintre cele mai asteptate partide ale sezonului din Premier League. La final, victoria a revenit cetatenilor, care s-au impus cu scorul de 2-1.

Partida a fost una foarte echilibrata si plina de momente spectaculoase. Wolverhampton a deschis scorul in minutul 7 prin norvegianul Joško Gvardiol, insa Manchester City a reusit sa intoarca rezultatul inainte de pauza prin golurile lui Aymeric Laporte si Phil Foden.

Repriza secunda a fost la fel de disputata, iar ambele echipe au avut cateva ocazii bune de a marca. Cu toate acestea, scorul nu s-a mai modificat si Manchester City a reusit sa obtina o victorie importanta in deplasare.

Aceasta victorie este foarte importanta pentru Manchester City, care se apropie la doar un punct de liderul Arsenal.

• Sute pe poarta: Wolves 3, Man City 6

Urmatorul meci pentru Wolverhampton va fi in deplasare pe terenul lui Aston Villa, in timp ce Manchester City va primi vizita lui Tottenham.