Z FC Barceloną do finału

W meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów FC Barcelona pokonała AS Monaco 3:1 i awansowała do finału. Bohaterem meczu był Lionel Messi, który strzelił dwa gole i zaliczył asystę.

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla Barcelony. Już w 19. minucie Messi otworzył wynik spotkania. Po podaniu Neymara Argentyńczyk z bliska pokonał bramkarza Monaco, Danijela Subasića.

W drugiej połowie Barcelona kontynuowała dominację. W 50. minucie Messi podwyższył prowadzenie po podaniu Luísa Suáreza. Kilkanaście minut później Suáres wpisał się na listę strzelców, ustalając wynik spotkania na 3:0.

W końcówce meczu Monaco zdobyło honorowego gola. Po rzucie wolnym wykonanym przez Thomasa Lemara, piłkę do bramki skierował György Garics.

Barcelona awansowała do finału Ligi Mistrzów po raz pierwszy od 2015 roku. W finale Katalończycy zmierzą się z Juventusem Turyn.

Messi znów błyszczy

Messi był bez wątpienia najlepszym zawodnikiem na boisku. Strzelił dwa gole i zaliczył asystę. Argentyńczyk po raz kolejny udowodnił, że jest jednym z najlepszych piłkarzy na świecie.

Messi jest liderem Barcelony i to on poprowadził zespół do finału Ligi Mistrzów. Argentyńczyk jest w świetnej formie i ma nadzieję, że w finale powtórzy sukces z 2015 roku, kiedy to Barcelona wygrała Ligę Mistrzów.

Monaco dzielnie walczyło

Monaco dzielnie walczyło z Barceloną, ale ostatecznie nie udało się awansować do finału. Francuzi stworzyli kilka sytuacji podbramkowych, ale nie potrafili ich wykorzystać.

Monaco pokazało się z dobrej strony w Lidze Mistrzów i awans do ćwierćfinału jest dużym sukcesem. Francuzi mają młody i utalentowany zespół i mają przed sobą świetlaną przyszłość.

Finał Barcelona – Juventus

W finale Ligi Mistrzów Barcelona zmierzy się z Juventusem Turyn. Juventus jest mistrzem Włoch i ma w swoim składzie takich zawodników jak Gianluigi Buffon, Giorgio Chiellini i Paulo Dybala.

Mecz Barcelona – Juventus będzie bardzo zacięty. Obie drużyny mają świetnych piłkarzy i będą chciały wygrać Ligę Mistrzów.

Finał Ligi Mistrzów odbędzie się 3 czerwca na stadionie Millennium w Cardiff.