Zacięta rywalizacja w Lidze Mistrzów

Real Madryt - RB Lipsk

1/8 finału Ligi Mistrzów to od początku turnieju jedna z najbardziej emocjonujących par. Mecz Realu Madryt z RB Lipsk dostarczył kibicom wielu wrażeń.

Pierwsza połowa

Po wyrównanej pierwszej połowie oba zespoły remisowały 1:1. Wynik otworzył na początku meczu Timo Werner, ale w 34. minucie wyrównał Federico Valverde.

Druga połowa i dogrywka

Druga połowa również nie przyniosła rozstrzygnięcia. W 85. minucie gola zdobył Dani Olmo, a kilka minut później wyrównał Rodrygo Goes. Mecz zakończył się więc dogrywką, w której w 136. minucie Marco Asensio wbił zwycięską bramkę dla Realu Madryt.

Emocje do ostatniej minuty|

Przez cały mecz obie drużyny toczyły zacięty bój. Mimo przewagi posiadania piłki ze strony Realu Madryt, Lipsk systematycznie przeprowadzał groźne kontrataki. Obie drużyny miały swoje szanse, ale to Real Madryt okazał się bardziej skuteczny.

RB Lipsk zaskoczył wielkich

Ekipa z Niemiec, która w swojej grupie zajęła drugie miejsce za Manchesterem City, pozytywnie zaskoczyła kibiców. Lipsk zagrał bardzo odważnie, nie dawał łatwych piłek Realowi i momentami nawet przejmował inicjatywę w meczu.

Wielkie zwycięstwo Realu Madryt

Zwycięstwo nad Lipskiem to dla Realu Madryt ważny krok w drodze po kolejny triumf w Lidze Mistrzów. Podopieczni Carlo Ancelottiego nie zachwycili grą, ale pokazali, że potrafią wygrywać nawet wtedy, gdy nie grają najlepiej.

Co dalej?

rewanżowy mecz 1/8 finału Ligi Mistrzów pomiędzy Realem Madryt a RB Lipsk odbędzie się 14 marca w Madrycie. Czy Lipsk zdoła się odrobić? Czas pokaże.