Zagłębie – Stal

Zagłębie Sosnowiec i Stal Mielec to dwa kluby z bogatą historią, które spotkały się w ostatniej kolejce pierwszej ligi. Obie drużyny miały szansę na awans do ekstraklasy, ale ostatecznie to Zagłębie okazało się lepsze, wygrywając 2:1.

Mecz był bardzo emocjonujący, a o zwycięstwie zadecydowała druga połowa. W pierwszej połowie obie drużyny grały bardzo ostrożnie, a okazji do zdobycia bramki było niewiele. Po przerwie Zagłębie ruszyło do ataku i szybko objęło prowadzenie. W 55. minucie gola strzelił Kamil Grosicki, a w 65. minucie podwyższył Konrad Wrzesiński.

Stal nie poddała się i w 75. minucie zdobyła kontaktowego gola. Bramkę strzelił Mateusz Piątkowski, ale na więcej Stalczyków nie było już stać. Zagłębie broniło się dzielnie i ostatecznie udało mu się utrzymać zwycięstwo.

Dla Zagłębia to bardzo ważne zwycięstwo. Klub awansował do ekstraklasy po trzech latach przerwy. Stal natomiast musi pozostać w pierwszej lidze, ale wciąż ma szansę na awans do baraży.

Mecz Zagłębia ze Stalą był bardzo emocjonującym widowiskiem. Obie drużyny walczyły do końca, a zwycięstwo Zagłębia było zasłużone. Miejmy nadzieję, że w przyszłym sezonie obie drużyny spotkają się w ekstraklasie.